Firma Hublot vyrobila hodinky z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso

Firma Hublot vyrobila náramkové hodinky z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso. Obě původně švýcarské značky společně vytvořily hliníkové hodinky převážně z opětovně použitých materiálů a výsledek s názvem Big Bang Unico Nespresso Origin v pátek rovněž společně představily. Informoval o tom server BFM TV.

Výzkum a vývoj výrobku trval rok a hodinky se budou prodávat v limitované edici 200 kusů. Firmy kladou při jejich prezentaci důraz na kvalitu, ale zejména na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Hodinky jsou světle zelené, kvůli odkazu na přírodu a také je to barva kapslí používaných pro kávu Peru Organic. Na značku Nespresso odkazuje malé písmeno N na tlačítku.

Z recyklovaných hliníkových kapslí je vyrobeno několik dílů hodinek – tělo, luneta, korunka a tlačítka. Přístroje se budou prodávat se třemi verzemi řemínku. Jedna z nich je opět z hliníku z kapslí, další z kaučuku a třetí z látky. Na látkové verzi výrobci spolupracovali se společností SingTex, která se zaměřuje na výrobu látek z kávové sedliny.

Hodinářská firma Hublot byla založená ve Švýcarsku a nyní je součástí francouzské skupiny LVMH, největšího výrobce luxusního zboží na světě. Nespresso patří k značkám švýcarského Nestlé, největší potravinářské firmy na světě.*

Zdroj: https://odpady-online.cz/firma-hublot-vyrobila-hodinky-z-recyklovanych-kapsli-od-kavy-nespresso/